• Škôlkári v škole

• Deti z materskej školy navštívili žiakov 1.ročníka. Pani učiteľka a pani asistentka si pre návštevu pripravili zaujímavé aktivity, predškolákom ukázali, čo sa už prváci v škole naučili. Pre budúcich žiakov pripravili pekné darčeky.

• Zvyky a tradície

• Žiaci školy  s pani učiteľkami  navštívili obecný úrad, strednú odbornú školu, miestne potraviny a súkromnú firmu, ktoré obdarovali vlastnoručne vyrobenými pozdravmi, prispeli vinšami a vianočnými pesničkami. Takýmto spôsobom umocnili ducha vianoc.   ŠŤASTNÉ A VESELÉ VIANOČNÉ SVIATKY

• Mikuláš zavítal do školy

• Žiaci školy pod vedením pani učiteliek pripravili kultúrny program vo Vianočnom duchu. Pozrieť si ho prišiel samotný Mikuláš a rodičia našich žiakov. Za vynaložené úsilie  všetci patrične utŕžili odmenu.

Na Vianoce pokoj v duši,

šťastie, ktoré nič nezruší.

Lásku, zdravie , žiadne hádky,

pohodu a krásne sviatky.    VESELÉ VIANOCE

• Svetový deň duševného zdravia

• 10. október je venovaný nášmu duševnému zdraviu. V tento deň si pripomíname, že je okej necítiť sa okej. Upozorňuje sa na pribúdajúce duševné ťažkosti detí a mládeže, ale aj dospelých. Zároveň sa hovorí aj o tom, akými spôsobmi sa môžeme starať o našu psychiku. Svetový deň duševného zdravia nám pripomína to, aby sme sa na chvíľku zastavili a posnažili sa porozumieť vlastným myšlienkam a pocitom. Táto činnosť je rovnako prospešná, ako napríklad pohyb či vyvážená strava. Žiaci a zamestnanci školy sa aktívne zapojili do tohto dňa oblečením v žltom. V súvislosti s témou duševného zdravia boli v triedach realizované.