• Prijímanie detí do MŠ

Prijímanie detí sa uskutočňuje:
               a/ na základe žiadosti zákonného zástupcu, spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od  všeobecného lekára pre deti a dorast
              b/ priebežne alebo v čase zápisu pre nasledujúci školský rok, vo veku spravidla od troch rokov do šiestich rokov.

Podmienky prijímania detí do MŠ

Podmienky prijímania detí určí riaditeľ a po prerokovaní s pedagogickou radou školy zverejní na viditeľnom mieste.

Prednostne sa prijímajú deti:
           a/ ktoré dovŕšili piaty rok veku,
           b/ s odloženou povinnou školskou dochádzkou,
           c/ s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou,
           d/ s trvalým pobytom v obci
           e/ ktoré majú v MŠ staršieho súrodenca a v rodine nie je dieťa mladšie ako 3 roky
           f/ ktoré sú v starostlivosti osamelého zákonného zástupcu, alebo v pestúnskej starostlivosti, profirodič / odporúčanie psychológa /
           g/ ktoré dovŕšili 3 roky k 1. septembru príslušného kalendárneho roka,
          h/ ktoré majú zvládnuté vš. potrebné sebaobslužné činnosti / stolovanie, používanie toalety – reálne, nie iba z tvrdenia rodičov, čiastočne obliekanie...../

Dieťa/ktoré dovŕši vek 3 roky do konca príslušného kalendárneho roka/ môže byť prijaté  podmienečne v priebehu kalendárneho roka v súlade s kapacitnými podmienkami materskej školy.

Ak prijaté dieťa nenastúpi do materskej školy do 15. septembra príslušného kalendárneho roka  bez uvedenia dôvodu zákonným zástupcom, môže riaditeľka toto dieťa z materskej školy vylúčiť.

Môžu sa prijímať aj deti so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami, deti nadané, zákonný zástupca predloží okrem žiadosti a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Do špeciálnej triedy/ak sú zaradené/materskej školy sa prijímajú deti spravidla s rovnakým druhom zdravotného znevýhodnenia, len so súhlasom zákonného zástupcu a zástupcu zariadenia po diagnostických vyšetreniach zameraných na zistenie ich špeciálnych výchovno - vzdelávacích potrieb vykonaných zariadením výchovného poradenstva a prevencie. Ak počas dochádzky dieťaťa so zdravotným znevýhodnením do materskej školy nastane zmena v charaktere zdravotného znevýhodnenia, riaditeľ po prerokovaní so zákonným zástupcom dieťaťa podá návrh na preradenie dieťaťa do inej materskej školy s prihliadnutím na charakter postihnutia.